nauka przez zabawę

Gdzie jest najlepsze miejsce do nauki języka?

Dla dzieci najlepsze miejsce jest „w zabawie”… 

         

 

 

… jeśli tylko mają kolegów lub członków rodziny, którzy będą z nimi w czasie zabawy używać angielskiego. Zdolność dzieci w  wieku od 2 do 9 lat do tego, by chłonąć język przy niewielkim wysiłku jest niezwykła, bezdyskusyjna i grzechem byłoby jej nie wykorzystać.

Sprawdziliśmy kiedy dzieci najchętniej mówią i uczą się. Ma to miejsce, gdy czują się bezpiecznie, w atmosferze relaksu, akceptacji, podekscytowania, interakcji z rówieśnikami. Wszystkie te czynniki są spełnione, gdy dzieci się bawią.

Dlatego wymyśliliśmy dziesiątki zabaw i stworzyliśmy wyjątkowe gry do nauki. Są one stricte skorelowane z materiałem z podręczników, z których korzystamy. Przez zabawę ożywiamy język poznany z książką! Dajemy rodzicom gry również do domu. Dzięki temu nauka staje się zabawą także w domu, a Państwo zyskujecie bezcenny czas kreatywnie spędzony ze swoim dzieckiem!

“Humor, manipulowanie i odgrywanie ról są to cechy występujące podczas działań ludycznych (gier i zabaw). Mają więc one te same cechy, co metody niekonwencjonalne, a więc wychodzą naprzeciw neurofizjologicznym uwarunkowaniom języka. W jej trakcie następuje integracja aktywności różnych sfer osobowości- intelektualnej (cel zabawy/gry), emocjonalnej (pozytywne napięcie związane z nieznajomością wyniku zabawy/gry) i społecznej (interakcja z innymi uczestnikami- kooperacja lub rywalizacja). Nauka następuje w naturalny sposób”. (prof. Krystyna Drozdział- Szelest).

Udawanie w zabawie

Czasem proste zabawy są najfajniejsze. Zgadywanie czyj to obrazek. Pytanie: Czyje to…? Jego/Jej/ Antka

Maryland

Angielski dla Dzieci i Rodziców 

ul. Staszica 16/56, 62-035 Kórnik

ul. Porannej Rosy 31A,
62-023 Kamionki

Nr konta: 90 1950 0001 2006 6095 7967 0001

Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider
  1. Game Board Party

    January 27 @ 4:30 pm - 6:30 pm
  2. Game Board Party

    January 27 @ 4:30 pm - 6:30 pm