nauka przez zabawę

Gdzie jest najlepsze miejsce do nauki języka?

Dla dzieci najlepsze miejsce jest „w zabawie”… 

         

 

 

… jeśli tylko mają kolegów lub członków rodziny, którzy będą z nimi w czasie zabawy używać angielskiego. Zdolność dzieci w  wieku od 2 do 9 lat do tego, by chłonąć język przy niewielkim wysiłku jest niezwykła, bezdyskusyjna i grzechem byłoby jej nie wykorzystać.

Sprawdziliśmy kiedy dzieci najchętniej mówią i uczą się. Ma to miejsce, gdy czują się bezpiecznie, w atmosferze relaksu, akceptacji, podekscytowania, interakcji z rówieśnikami. Wszystkie te czynniki są spełnione, gdy dzieci się bawią.

Dlatego wymyśliliśmy dziesiątki zabaw i stworzyliśmy wyjątkowe gry do nauki. Są one stricte skorelowane z materiałem z podręczników, z których korzystamy. Przez zabawę ożywiamy język poznany z książką! Dajemy rodzicom gry również do domu. Dzięki temu nauka staje się zabawą także w domu, a Państwo zyskujecie bezcenny czas kreatywnie spędzony ze swoim dzieckiem!

“Humor, manipulowanie i odgrywanie ról są to cechy występujące podczas działań ludycznych (gier i zabaw). Mają więc one te same cechy, co metody niekonwencjonalne, a więc wychodzą naprzeciw neurofizjologicznym uwarunkowaniom języka. W jej trakcie następuje integracja aktywności różnych sfer osobowości- intelektualnej (cel zabawy/gry), emocjonalnej (pozytywne napięcie związane z nieznajomością wyniku zabawy/gry) i społecznej (interakcja z innymi uczestnikami- kooperacja lub rywalizacja). Nauka następuje w naturalny sposób”. (prof. Krystyna Drozdział- Szelest).

Udawanie w zabawie

Czasem proste zabawy są najfajniejsze. Zgadywanie czyj to obrazek. Pytanie: Czyje to…? Jego/Jej/ Antka

Maryland

Angielski dla Dzieci i Rodziców 

ul. Staszica 16/56, 62-035 Kórnik

ul. Porannej Rosy 31A,
62-023 Kamionki

Nr konta: 90 1950 0001 2006 6095 7967 0001

Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
Play
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider